Sanace dřeva

NECHTE OŠETŘENÍ DŘEVA NA PROFESIONÁLECH

Chraňte své krovy, obložení i nábytek před dřevokaznými škůdci. Pouze důkladná ochrana proti škůdcům a vlhkosti provedená včas a odborně, vám zajistí úspěšný výsledek. Navíc vám ušetří větší finance i následné problémy, pokud by došlo k takovému nenávratnému poškození dřeva, že by bylo nutno vyměnit celé části vašich staveb. Sanace váš majetek také ochrání před plísněmi a dřevokaznými houbami.

Pokud si myslíte, že se u vás zabydlel dřevokazný hmyz (tesařík, hrbohlav, červotoč atd ), neváhejte nás kontaktovat. Ne vždy to znamená likvidaci napadeného dřeva, správným profesionálním zásahem lze váš majetek zachránit a vyhnout se drahým opravám. Pokud si nejste jistí, stačí nám poslat fotky na e- mail, WhatsApp nebo mms, dokážeme správně určit škůdce.

Přijedeme k vám, vyhodnotíme váš problém, vše  prohlédneme , posoudíme a určíme rozsah poškození. Na základě zjištěných skutečností vám navrhneme postup dle vašich potřeb pro účinný boj s daným dřevokazem. Vysvětlíme, co všechno bude likvidace obnášet a hlavně vytvoříme cenovou nabídku. Dáváme záruku 5 až 10 let přímo od výrobce. V případě zásahu u krovů, provádíme i důkladné mechanické očištění napadeného dřeva od tzv požerků, ošetřujeme tak čisté dřevo pro maximální účinnost. Aplikujeme postřik na povrchových částech a v případě potřeby i vysokotlakou injektáž. 

Po dokončení likvidace hmyzu objekt uklidíme a odstraníme odpad odborně tak, abychom zamezili dalšímu rozšíření.

Pokud si nejste jistí, stačí nám poslat fotky škůdce a nebo štípanců na e- mail, WhatsApp nebo mms, dokážeme správně určit škůdce a připravit pro vás rychlé a účinné řešení. Našim cílem je vaše spokojenost a klidný život bez škůdců.

Poskytujeme následující služby

 • Ošetření dřeva  proti dřevokazným škůdcům
 • Injektáže, postřiky dřevěných konstrukcí
 • Prohlídky objektů, monitoring a určení škůdce
 • Poradenský servis po celou dobu spolupráce i záruky
 • Plánování, nacenění a realizace sanace a prevence

Jak poznat, že došlo k napadení dřevokazem

prohlídka napadeného dřeva
prohlídka napadeného dřeva

Důkazem přítomnosti dřevokazného hmyzu,je slyšitelné chroupání. Při bližším prohlédnutí dřeva můžete najít výletové otvory od larev a pod napadenými částmi si můžete všimnout drobných pilin, což jsou jejich  výkaly.

Larvy dřevokazného hmyzu, které požírají dřevní hmotu, mají dobu vývoje 4 - 5 let, některé dokonce 10 let. Je proto velmi těžké určit, kdy a jak se u vás škůdce objevil.

V případě zjištění napadení dřevokazem je potřeba neodkladně začít problém řešit, čímž předejdete větším škodám, jejichž náprava by byla velice finanční náročná.

Naše jednička v boji proti dřevokazům

XILIX gel Fongi + - nejlepší volba pro ošetření vašeho dřeva

V případě napadení například krovů či trámů, rozhodně není vhodné s nimi bojovat svépomocí. Je třeba profesionálního ošetření. Protože po pouhém nástřiku larvy uvnitř mohou přežívat a pokračovat tak v požírání, je často nutné hloubkové ošetření - injektáže.

XILIX gel Fongi
XILIX gel Fongi
 • Plně účinný proti hmyzu, plísním, termitům a houbám
 • 10 let záruka na účinnost přímo do výrobce
 • Nezanechává viditelné stopy, po zaschnutí ani zápach
 • Má hloubkový účinek i na tvrdém dřevě, tedy počet injektáží je minimální
 • Má vynikající penetrační a difuzní vlastnosti
 • Lehce se nanáší a nestéká
 • Mohou aplikovat pouze odborné firmy a specialisti, kteří absolvovali speciální zaškolení
 • Odpovídá normám pro účinnost a předpisům pro ochranu zdraví a životního prostředí

DŘEVOKAZNÍ ŠKŮDCI

Důkazem přítomnosti dřevokazného hmyzu, ať už červotoče či tesaříka, je slyšitelné chroupání. Můžete najít jemné piliny (výkaly larev) pod napadeným dřevem. Také při bližším ohledání  můžete narazit na tzv výletové otvory.

Larvy dřevokazného hmyzu, které požírají dřevní hmotu, mají dobu vývoje 4 - 5 let, některé dokonce 10 let. Je proto velmi těžké určit, kdy a jak se u vás škůdce objevil.

Tesařík krovový

Tesaříci
Tesaříci

Larvy napadají dřevo jehličnanů - borové a smrkové - jádro dřeva i běl, u jedlového dřeva pouze běl.

Samice klade vajíčka do prasklin dřeva jehličnanů, larvy se po vylíhnutí zavrtávají do dřeva ,tam vyvrtávají chodbičky. Vyvíjejí se ve dřevě standardně 3 - 5 let, můžou až 12. Dospělý brouk žije jen několik dní.

Největší škody páchají na trámech z jedlového nebo smrkového dřeva, které mohou zničit během několika let. Nacházet můžeme i v rámech oken, vyjímečně v nábytku.

Šíří se letem dospělců, nebo transportem napadeného dřeva

Jak poznáme, že se u nás zabydlel?

Na povrchu dřeva není vůbec poznat, napadené dřevo poznáme až ve chvíli, kdy ho napadnou stovky larev. Vyluzují hlasité chroustové zvuky, které lze v tichu zaslechnout.

Červotoč pronikavý

larva červotoče
larva červotoče

Nejčastější nalezneme červotoče v budovách.

Napadají vyzrálé dřevo, nábytek, rámy, umělecké předměty atd.

Samice kladou vajíčka do prasklinek dřeva z jehličnatých i listnatých dřevin, někdy i do starších chodbiček. Larvy se po vylíhnutí zavrtávají do dřeva. Vyvíjí se cca 3 roky, živí se dřevem z jehličnanů i listnáčů.

Šíří se letem dospělců, nebo transportem napadeného dřeva

Jak poznáme, že se u nás zabydlel?

Pod napadeným dřevem nacházíme hromádky pilin, tím bezpečně poznáme, že jde o červotoče.

Hrbohlav parketový

Drbohlav parketový
Drbohlav parketový

Larvy mají v oblibě zejména dřevo z místních listnatých dřevin, napadají však i dřevo importované z Číny, Indonézie atd.

Samice klade vajíčka do příčných řezů, trhlin a porušených tracheí. U již napadeného dřeva kladou vajíčka blízko své rodné chodbičky a tím nám působí značné technické škody. Larvy se vylíhnou cca po 2 týdnech. Vyvíjí se většinou tutéž sezónu, v chladných podmínkách se mohou vyvíjet i 2 roky. Často přežívají i zpracování dřeva, proto je můžeme objevit i v čerstvě položených parketách.

Šíří se letem dospělců, nebo transportem napadeného dřeva

Jak poznáme, že se u nás zabydlel?

V obložení, dřevěném nábytku, nebo v parketách nacházíme množství drobných výletových otvorů, obklopených tmavě hnědými pilinami. 

Potřebujete pomoc? Chcete poradit?

Jsme tu pro vás - rychlost, odbornost, diskrétnost a komplexní služby

Trápí vás štěnice, švábi, hlodavci, nebo jiní škůdci? Potřebujete pomoc, nebo jen poradit? Jsme tu pro vás 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Vždy rychle, ochotně a diskrétně zlikvidujeme škůdce a vrátíme vám opět klid a pohodu.