ru- Kousnutí od štěnice - jak ho poznat

02.09.2023

Štípance od štěnice domácí jsou velmi svědivé a většinou jich je několik blízko sebe (v řadě za sebou). Mají červenou barvu a uprostřed mohou mít fialový flíček. Nejčastěji je nacházíme na pažích a nohách, na krku a dalších odkrytých částech těla. Pro laika je těžké štípance odhalit a rozhodně vás hned nenapadne, že máte doma tohoto nepříjemného škůdce jménem štěnice.

Máte podezření na štípnutí od štěnic?

Pokud máte podezření na kousnutí od štěnice, ale nejste jistí, pošlete nám fotku na e-mail , Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme štípance bezpečně identifikovat - zcela zdarma.

Možnost bezplatné konzultace, nezávazné cenové nabídky nebo objednání zásahu - výjezd do 24 hodin.

Kousance od štěnice jsou zpravidla svědivé, objeví se někdy až po několika dnech a bývají v řadě za sebou. U některých lidí se štípnutí od štěnic projeví jen minimálně nebo vůbec. Neznamená to ale, že dotyčného štěnice neštípou. Štípance štěnic tedy nemusí být viditelné u všech členů rodiny. Většinou se štípance vyskytují na krku, rukách či nohách. Narozdíl od komára se štěnice bez problému dostane i pod peřinu, takže se štípance objevují i na zakrytých částech těla.

Samotné štípnutí není cítit, proto nás štěnice během sání krve neprobudí. Při zakousnutí je do místa vpichu vpraveno anestetikum. Samotné sání štěnicím zabere 5 - 10 minut.

  • Štípance jsou často u sebe ve shluku nebo v řadě
  • Velikost štípanců je od 3 mm a do 4 cm
  • Na místě vpichu je viditelný fialový bod / tečka

Neváhejte nám zaslat foto štípanců na e-mail , Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme štípance bezpečně a zdarma identifikovat.

Operátor Vyhubime.cz

A nebo zavolejte naší speciálně vyškolené operátorce s mnohaletou zkušeností a vysokou odborností - bezpletná konzultace zdarma

Za jak dlouho štípnutí zmizí?

Není možné přesně říci za jak dlouho vám štípance od štěnic zmizí. Vše záleží na vašem fyzickém zdraví a také na tom, zdali budete pro léčení štípanců využívat masti, což rozhodně doporučujeme. Zákazníkům zpravidla říkáme, aby vydrželi a počkali 10 dní. Citlivějším lidem vydrží štípance i 3 týdny. Po tuto dobu je důležité léčbu štípanců nezhoršovat například škrábáním (hrozí zanesení infekce).

Kdy vyhledat lékaře?

Štěnice naštěstí nepřenáší nebezpečné choroby, narozdíl od švábů nebo rusů. Její štípance jsou pouze nepříjemné. Pro zmírnění příznaků stačí využít volně dostupných mastí proti štípancům. Lékaře doporučujeme navštívit v případě silné alergické reakce nebo pokud štípance nezmizí do 10 dnů.

 

Co když si stále nejsem jistý, zdali se jedná o štípnutí od štěnice

Štípance od štěnic není vůbec snadné rozeznat, při podezření doporučujeme konzultaci s odborníkem. Pokud se chcete ujistit, že jde o štěnice, můžete například zvednout postel, zkontrolovat záhyby matrací a podobně. Kde štěnice hledat se dozvíte zde.

V případě nálezu je potřeba jednat, k přemnožení dochází velice rychle. Štěnice domácí naklade až 12 dalších vajíček za týden...

Hlavní technik firmy Vyhubime.cz

Mohlo by vás dále zajímat:

Rozhodně se nepouštějte do hubení štěnic sami a zvolte raději profesionální služby hubení štěnic.

Máte podezření na štípnutí od štěnic?

Pokud se u vás objeví štípance, kontaktujte nás. Můžete nám zaslat foto štípanců na e-mail , Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme štípance bezpečně identifikovat - zdarma.

Jsme připraveni vám poradit i pomoci nonstop. Štěnice najdeme a vyhubíme ve všech stádiích vývoje včetně vajíček. 100% úspěšnost, garance a záruka.

Bezplatná konzultace, cenová nabídka nebo objednání zásahu - výjezd do 24 hodin.