ru-Hubení štěnic svépomocí - proč to nejde a jak se jich zbavit?

04.06.2024

Našli jste u sebe doma štěnice a nebo se vám na těle objevily štípance a kousance, které na první pohled vypadají jako ty od štěnic? Pravděpodobně každého člověka hned napadne, že si štěnice doma vyhubí sám. Je ale vůbec možné zbavit se štěnic svépomocí například pomocí babských rad a různých tipů a triků z internetu?

Štěnic se sami nezbavíte

Předpokládáme, že jste čekali jinou odpověď, ale štěnice postelové se opravdu nezbavíte svépomocí. Důvodem je to, že volně dostupné prostředky na hubení štěnic jednoduše nefungují. Účinné látky obsažené ve volně dostupné chemii proti štěnicím mají velice nízkou koncentraci. Štěnice jsou proti těmto látkám imunní (rezistentní). Ať už se jedná o různé spreje, lepové pasti, dýmovnice a tak dále, štěnice si doma nevyhubíte sami. Vždy dojde k roznesení štěnic do okolních místností a nebo na místa, kde by se štěnice běžně nevyskytovaly.

Jak probíhá hubení štěnic svépomocí?

Denně nám volá mnoho lidí, kteří zkusili zbavit se štěnic svépomocí po domácku. Výsledek je vždy stejný: Na pár dní menší zlepšení a po pár dnech zhoršení výskytu štěnic (více lezoucích štěnic nebo štípanců). Jak takové domácí hubení probíhá? Sepsali jsme pro Vás ukázkový příklad průběhu domácího hubení štěnic:

  1. Najdete doma živé štěnice, jejich výtrusy a nebo máte na těle štípance / kousance
  2. Hledání způsobu jak se štěnic zbavit snadno a rychle (rady z internetu)
  3. Cesta do drogerie / jiného obchodu pro různé spreje, dýmovnice, lepové pasti a případně další věci
  4. Aplikace nakoupených věcí u sebe doma svépomocí
  5. Mírné zlepšení stavu
  6. Zjištění, že jsou štěnice po pár dnech zpátky - je jich více a jsou rozlezlé i tam, kde jste je původně nenašli
  7. Jste znovu na začátku, tentokrát ale s horším výskytem.

Vidíte se v tomto postupu? Nejste sami. Kontaktujte nás a my Vás štěnic zbavíme.

Jak se definitivně zbavit štěnic?

Jediným způsobem, jak se zbavit štěnic je kontaktování specializované firmy, která má zkušenosti a dlouholetou praxi s hubením štěnic, používá kvalitní chemii a má dobré reference.

Štěnice hubíme denně a rádi Vám pomůžeme. Stačí nás kontaktovat. Nejlepší je telefonní hovor, kdy odpovíme na všechny dotazy, popíšeme postup vyhubení štěnic u Vás doma a případně naplánujeme výjezd našeho technika, který rovnou provede dezinsekci. Opravdu jezdíme hubit štěnice (i jiné škůdce) do 24 hodin od zavolání.

Voláte neradi? Máme i whatsapp a email.

Autor článku: Jindřich Kuba